Создание сайтов

Ціна на розробку сайтів

“А чому у тебе така ціна на розробку сайтів? Я спілкувався з іншими фрілансерами і вони запропонували дешевше…”

Ціна на розробку сайтів. Чому вона настільки різна?

Ціна на розробку сайтів індивідуальна для кожного проекту і може варіюватися від 100$ і до нескінченності. У цій статті я постараюся розповісти як саме формується вартість розробки. Так-так це не цифра взята зі стелі, як багато хто думає…

В основі ціноутворення, як і в будь-який інший сфері, лежить час, витрачений на розробку – дослідження, створення прототипів, створення дизайну, розробку сайту (бекенд, фронтенд), тестування, запуск, просування, підтримка. На зображенні до цього посту показані два автомобіля, дешевенький Жигулі та престижна Феррарі. Зроблено це не випадково, тому що розробку сайтів можна порівняти з виробництвом автомобілів. При виробництві даних автомобілів використовуються різні підходи. Жигулі – дешеву сировину, застаріле обладнання та невисокого рівня співробітники. Феррарі – по-перше тут один бренд дорогого коштує, сировина, співробітники, обладнання, якість збірки – все на вищому рівні.

Хороший розробник (або веб-студія) запропонує вам не просто створити сайт, а й допоможе сформувати загальну концепцію, унікальний та інтуїтивно зрозумілий дизайн і стратегію просування вашого бренду. 

Про ціноутворення.

Давайте розглянемо які ціни на розробку сайтів ви можете зустріти в мережі і, що запропонував би особисто я на ці гроші:

  • Від 100$ до 400$. Є студії, які обіцяють унікальний дизайн і додатковий функціонал за ці гроші. Не ведіться! За ці гроші максимум, що можна отримати – шаблонне рішення. Поясню чому. По-перше, хороший дизайнер бере не менше 20$ за годину роботи. Створити унікальний дизайн за кілька годин, навіть для односторінкового сайту не вийде. Далі, беремо витрати веб-студії на оренду приміщення, оплату рахунків за світло, воду і т.д. Робота хорошого програміста також коштує грошей і не менше, ніж дизайнера. Я ще не дописав витрати на менеджерів та інших… За 100$ – 400$ створити сайт може тільки фрілансер. Схема роботи проста. Фрілансер купує шаблон за 50$ -70$ (я прошу клієнта купити шаблон самостійно або вислати передоплату, на випадок його пропажі). Далі йде розгортання шаблону на хостингу клієнта, прив’язка домену, наповнення контентом (до 10 сторінок). Якщо у вас обмежений бюджет – це те що вам потрібно!
  • Від 500$ до 1000$. Якщо ви розраховуєте вкластися в цю суму, то швидше за все проблем з пошуком виконавця не буде. Веб-студія швидше за все запропонує шаблон, адаптований під вашу компанію. Фрілансери можуть запропонувати створити як унікальний дизайн, так і шаблонне рішення, адаптоване під вас. З великою часткою ймовірності сайт буде створений на одній з безкоштовних систем управління сайтом (CMS), наприклад WordPress. За цю суму можете бути впевнені, що сайт буде працездатний і володітиме додатковим функціоналом. На які додаткові модулі можна розраховувати: корзина, форма зворотного зв’язку, модуль оформлення покупки, прив’язка систем оплати, наповнення базовим контентом (10-15 сторінок). Працювати з таким бюджетом найохочіше беруться або фрілансери (зокрема я ), або дуже невелика веб-студія.
  • Від 1000$ до 4000$. Це один з найпопулярніших цінників на ринку. Можете розраховувати на ретельний аналіз ніші і конкурентів, добре опрацьовану структуру сайту, унікальний дизайн та якісний код. Також будьте впевнені, що сайт буде відповідати всім сучасний вимогам розробки, що неодмінно допоможе в його просуванні. Реалізовано такий сайт швидше за все буде на одній з популярні CMS, не обов’язково на безкоштовній, але розраховувати на індивідуальну розробку системи управління сайтом не варто. На подібних цінових рішеннях спеціалізуються більшість веб-студій і рейтингових фрілансерів – вибір виконавця буде не простий. При виборі розробника зверніть увагу на портфоліо і супутні сервіси.
  • Від 4000$. Для нашого регіону це пристойна сума, з якою далеко не кожен готовий розлучитися. Такий сайт буде повністю унікальний, з реалізацією будь-якого необхідного функціоналу, з унікальною системою управління сайтом (при необхідності), з максимально дружнім і зрозумілим інтерфейсом. Такі сайти гарантовано повинні виконувати поставлені перед ним цілі! Реалізувати такий проект швидше за все фрілансер одинак ​​не зможе, а якщо і зможе це займе дуже багато часу. Звертайтеся або до тих, у кого є команда, або в великі веб-студії.

Висновки.

Якщо коротко: чим вище якість, тим вище ціна.

Ясна річ, що не у всіх є гроші, а необхідність заявити про себе в мережі Інтернет є вже зараз. Моя порада – приберіть все зайве з вашого ТЗ, залиште тільки найнеобхідніше. Почніть з односторінкового або з невеликого сайту візитки. Але в подальшому, із зростанням вашого бізнесу неодмінно підвищить і рівень сайту. Якісний дизайн – це обличчя вашої компанії. Покажіть клієнту, що ви його поважаєте!

Потрібен сайт? Напишіть мені і ми обговоримо ваш успішний проект.

Search