Я фрилансер

Я фрілансер і я ненавиджу літо

Я фрілансер, зараз 8 ранку і я зрозумів, що ненавиджу літо. Сонце грайливо закидає свої промінчики на мою слабохарактерну клавіатуру, спів птахів ненав’язливо змушує робити гучність в навушниках на пів тона нижче, а бажання випити холодного, лежачи на новенькій набережній Тернопільського ставу не покидає мій напів сонний мозок.

Літо це коли ледь прокинувшийся синок вимовляє першу ранкову фразу: “Папа, йдемо гуляти? Уже йдемо?” Бракує тільки фрази: “Я прийму будь-яку твою позитивну відповідь”.

Я люблю працювати, але влітку є відчуття, що все навколо тисне на мене і викликає бажання забити. Я кажу собі: “Бодік, зберися!” Поганий спосіб налаштуватися), тому як після цієї промови самому собі зазвичай з’являється друге “я” або мій малюк і обидва починають наполягати на прогулянці.

Як фрілансеру любити літо? Перше моє фрілансове літо пройшло в стані цілковитого хаосу і постійних розладів, але тепер я вже не салага і маю намір скористатися усіма його принадами сповна!

Поштовхом для написання цього поста послужив черговий сонячний день і стаття, нещодавно прочитана мною сидячи на лавці стадіону, поки синок намотував чергове коло на велосипеді. Хотілося б поділитися з усіма, хто працює за вільним графіком як мені вдалося перемогти літо і без збоїв виконувати свою роботу.

Як я працюю влітку.

Відразу хочу попередити, що мої методи підійдуть далеко не всім, а деякі і зовсім скажуть, що це не по феншую якось. Повторюся – це виключно літній і виключно мій графік.

Прокидаюся я зазвичай рано, з 6 до 8. Не знаю навіщо і чому, мабуть внутрішній годинник так налаштувалися. І не важливо коли я ліг. Єдиним винятком може бути, якщо вечірка вдалася… Тут можна і добу проспати, але для цього є вихідні.

Мій малюк ще спить, а значить потрібно зробити термінові справи, які неможливо робити під його командуванням. Влітку роботи зазвичай на порядок менше, ніж в інші пори року, але чим корисним себе зайняти я знайду завжди. Можна почитати, помріяти, попрацювати над своїми проектами, написати в блог, ознайомитися з новинами світу IT, зайнятися собою… Загалом ранок має бути продуктивним! Мій мозок працює на повну саме вранці, не можна витрачати настільки короткий проміжок часу на пустощі. Хоча ні, можна, але захоплюватися не варто.

Після ефективних 2-3 годин роботи настає час маленького начальника. Ранкові процедури, сніданок, баловство, прогулянка і настає час спеки котрий ми можемо провести по-різному. Продовжити прогулянку, приїхати додому повалятися перед телевізором, пограти в ігри і т.д. Ідеальний варіант – укласти пупса спати і приділити роботі ще 2-3 години продуктивного часу. А продуктивним час буде в будь-якому випадку, тому що мізки розвіялися, а тіло відпочило поки укладав малюка (найчастіше засинаю з ним хвилин на 20-30).

Спека потихеньку йде, малюк прокидається, а значить саме час відпочивати активно! Варіантів маса: повалятися на пляжі, пограти в пісочниці, поганяти м’ячик, відзначитися на всіх атракціонах, посидіти в ресторанчику, покататися на самокаті, на велосипеді, з’їздити за місто… Перераховувати можна до нескінченності – літо, а фантазія у нас бурхлива!

По приходу додому настає третя фаза робочого дня. Тривати вона може по-різному, зазвичай годин до 2 ночі, в залежності від того, у скільки my LITTLE BOSS ліг спати. Для складних завдань не найкращий час, якщо є можливість краще відкласти їх до ранку.

Такий графік нормальний лише, якщо немає термінових і складних проектів!

Фрілансер, зберися!

Я не спроста уточнив про термінові проекти, тому що саме вони і змушують ненавидіти літо. Що ж робити, якщо ви взялися за великий проект з чітко обмеженими термінами і необхідністю постійних обговорень з замовником?

  1. Встановіть для себе графік роботи, попередньо погодивши його з замовником. Для замовників з США це швидше за все буде час з 16 до 24, для наших з 10 до 18. Будемо вважати, що на час цього проекту ви вже не фрілансер, а офісний співробітник. Єдина відмінність, ви можете робити свою роботу будь-де – на пляжі, в кафе, лежачи на дивані і т.д. Добре бути фрілансером! Обмежтеся 8-9 годинами з обов’язковою великою перервою і періодичними коротишами. Якщо є можливість робіть свої перерви на повітрі – там відмінна погодка і вона обов’язково підніме вам настрій і додасть додаткової мотивації. В результаті у вас повинно вийти близько 6 дійсно ефективних робочих годин, що є нормою.
  2. Складіть план роботи. Розбийте проект на частини і постарайтеся вказати тимчасові проміжки на кожен етап. Це безсумнівно допоможе вам, не дарма ж в компаніях працюють з різними методологіями управління проектами – Scrum і т.д.
  3. Спробуйте працювати за методом Pomodoro – метод управління часом, який розбиває роботу на 25-ти хвилинні проміжки, розділені короткими перервами (3-5 хвилин). Метод простий, але дуже ефективний! Ось хороший таймер: https://tomato-timer.com/
  4. Не відволікайтеся на всілякі дурниці на кшталт телевізора або розмов по телефону, соціальні мережі, розмови з близькими і т.д.
  5. Ви фрілансер, а не нехлюй, пам’ятайте це!

Мой сынок ДаниэльЦі 5 пунктів цілком дійсні протягом усього року, а не тільки влітку, але все ж саме влітку про них потрібно нагадувати самому собі регулярно. Любіть літо, любіть те, що робите і успіх неодмінно буде з вами!

На написання цієї статті у мене пішло майже 3 години, а значить зараз 11 ранку. Малюк прокинувся в 10, але татові вирішив не заважати і дочекатися свого зоряного часу. Мабуть сьогодні мій день, і таке буває).

P.S. Як тільки я написав про те, що сьогодні мій день надійшов наказ: “Папа, досить працювати, вставай! Йдемо їсти і на озеро!” Бажання начальника – закон. До нових зустрічей.

А як ви працюєте влітку?

Search