Kak Bit Prodyktivnim

Як бути продуктивним?

Як бути продуктивним в сучасному світі технологій, розваг і постійних спокус, працюючи на фрілансі? Головна проблема в роботі фрілансера, не рахуючи мінливості доходів – невміння зберігати фокус. Працюючи віддалено, присутній елемент распіздяйства і постійного відволікання навколишнім середовищем, людьми, соціальними мережами, печеньками і т.д. Так вже склалося, що з самого дитинства мені завжди було важко концентрувати увагу на чомусь одному. У мене завжди була 100500 думок в голові: футбол, дівчата, гульки, плани із захоплення всесвіту та інша лабуда.

Коли я займався бізнесом і працював на “дядю” постійний рух, спілкування, миттєві перемикання на різні задачі викорінили проблему, як мені здавалося… Перекваліфікувавшись у фрілансера все повернулося назад спочатку я витрачав дуже багато часу на роботу, яку можна зробити в два рази швидше. Постійно включений телевізор, вкладки з соціальними мережами, розкладений диван, близькість до холодильника, роздуми про високе і т.д. Загалом, непросто було перебудуватися після активного способу життя…

Як же все-таки бути продуктивним, зосередитися і не відволікатися в робочий час? Ось кілька дієвих методів:

 • Вимкнути сповіщення на всіх пристроях.
  Якщо не брати до уваги Skype і повідомлення від Gmail, через які у мене відбувається спілкування з клієнтами, я відключив усі спливаючі повідомлення і в операційній системі, і в браузерах, і на мобільному. У моменти, коли є робота, що вимагає повного фокусування на проекті – відключаю і це. Якщо раптом я дійсно комусь буду дуже потрібен – знайдуть…
 • Робота з короткими перервами по методу Pomodoro.
  Техніка Pomodoro має на увазі роботу максимально сфокусовано невеликий проміжок часу, а потім трохи відпочити. Pomodoro пропонує робити 5-ти хвилинні перерви кожні 25 хвилин. Я вибрав для себе режим з 45 хвилинами роботи і 15 хвилинами відпочинку, тут кожен повинен підібрати проміжки під себе. Спробуйте різні проміжки і спостерігайте за показниками ефективності. Під час перерв спробуйте відкинути всі думки про роботу, змініть об’єкт фокусування.
 • Медитація.
  Раніше мені здавалося, що медитація це щось не з цього світу і займатися нею можуть тільки індійські ченці. На ділі виявилося, що це просто тренування уваги і усвідомленості. Є маса хороших додатків, які учать медитації. Google вам на допомогу.
 • Відключити телевізор.
  Телевізор це взагалі зло, коли-небудь я позбудуся його повністю. Суцільне промивання мізків і впарювання всякого лайна.
 • Влаштовувати собі вихідні.
  Раз на тиждень я намагаюся повністю абстрагуватися від роботи. Сходити в гості, пошаритись по барах, тусануть в нічному клубі, пограти в футбол, дивитися весь день фільми, погуляти по місту… Робіть що завгодно душі, тільки не працюйте! Очистіть свій розум та пізнайте дзен.

Сьогодні п’ятниця і ввечері я маю намір пізнати дзен у всій його красі)) Всім удачі та гарних вихідних!

Search