Веб дизайн

Правильний веб-дизайн

Веб-дизайн – справа непроста та цікава. Щоб створити хороший сайт необхідно ретельно продумати всі деталі. У цій статті я розповім, що потрібно враховувати веб-дизайнеру, щоб створити якісний сайт.

Правильний веб-дизайн:

 1. Не змушує користувача довго чекати завантаження сторінок сайту. Терпіння будь-якої людини має свою межу. Згідно з останніми дослідженнями – максимум 10 секунд. Постарайтеся робити такий дизайн, щоб він завантажувався до 5 секунд.
 2. Не дозволяє рекламі закривати контент сайту. Користувачі не перетравлюють все, що схоже на рекламу, тому як вона тепер всюди (ТВ, транспорт, Інтернет і т.д.). Якщо потрібно розмістити рекламний блок, постарайтеся зробити його ненав’язливим.
 3. Вирішує проблему користувача. Веб-дизайн повинен бути перш за все зручним, а потім вже можна подумати про красу.
 4. Надає відвідувачеві єдину версію сайту, незалежно від пристрою. 2017 рік на дворі і пристроїв, з яких користувач може відвідати сайт маса: планшети, ПК, телефони, ноутбуки і навіть годинник. Хороший веб-дизайн повинен допомогти користувачеві використовувати сайт однаково комфортно на всіх цих пристроях.
 5. Надає користувачеві просту та зрозумілу навігацію. Добре спроектована навігація – пункт номер 1 при створенні користувальницького інтерфейсу. Навігація не повинна змушувати користувача ламати собі мозок питанням: “Де я і як потрапити туди?” Можна створити крутий сайт, але якщо навігація продумана погано – вас чекає цілковите фіаско.
 6. Надає зручний пошук по сайту. Додайте форму пошуку на видному місці, щоб користувач міг швидко вирішити свою проблему.
 7. Вказує на клікабельні елементи користувачеві. При відвідуванні сайту користувач відразу повинен розуміти, де статичний контент, а де динамічний. Підкресліть/обведіть посилання, виділіть активні елементи. Створіть hover – ефекти (при наведенні) для активних елементів.
 8. Не відкриває внутрішні сторінки сайту в новому вікні. target = “_ blank” особисто я застосовую тільки для зовнішніх посилань. Для внутрішніх сторінок рекомендую не робити цього, виглядає як грубе відключення кнопки НАЗАД.
 9. Надає кастомную прокрутку. Зараз на деяких сайтах можна побачити різні анімовані ефекти при прокручуванні сторінок, що подобається далеко не всім. Особисто мене напружують всі ці надмірності, тому що виникає відчуття втрати контролю.
 10. Вимикає автовідтворення відео та звуку. Автовідтворення – дратує користувачів! Користувач сам повинен вирішувати, що йому дивитися і слухати. Виняток – фонове відео без звуку.
 11. Не використовує миготливий контент.
 12. Надає зрозуміле забарвлення посилань. Хороший веб-дизайн повинен показувати користувачеві відвідані посилання, щоб він не повертався на сторінки знову. Таке собі нагадування.
 13. Надає читабельні шрифти. Не потрібно використовувати шрифти типу Comic Sans і т.д. Шрифти повинні бути легко читабельними і доступними кожному. Так само не варто гратися різноманітністю шрифтів для одного сайту. Я зазвичай використовую 2 шрифти: для заголовків, для решти тексту.

Автор цих рядків шалено любить мінімалізм. Була б моя воля робив би все в чорно-білому кольорі та з мінімумом ефектів.)

Шукаєте виконавця для розробки дизайну сайту? Звертайтеся!

Search