Веб дизайнер

Професія веб-дизайнер. Як їм стати, що потрібно знати?

Професія веб-дизайнер – одна з найбільш динамічно розвиваючихся професій в світі. У цій статті я розповім про те яка непроста робота веб-дизайнера, про знання, якими повинен володіти веб-дизайнер, які програми необхідно освоїти. Не обділені увагою і замовників, які люблять ускладнити життя і собі і виконавцю. Також я постараюся зруйнувати декілька міфів про веб-дизайнерів.

Веб-дизайнер.

Професія веб-дизайнер, м’яко кажучи, злегка недооцінена, як серед колег по цеху, так і з боку замовників. Існує думка, що дизайн – це просто. Так просто, що будь-який алкаш із підворіття зміг би намалювати дизайн сайту. Багато хто взагалі не вважає дизайн роботою, так – хобі, за яке мерзотники ще й гроші отримують. Замість того щоб, як усі нормальні люди, одягнути чоботи і піти гівно місити на благо суспільства. За фрілансерів веб-дизайнерів взагалі мовчу. Фрілансер веб-дизайнер – це взагалі ледар і нероба…

Я вже говорив, що це одна з найбільш динамічно розвиваюячихся професій. Чому? Все просто – IT світ розвивається і на дизайнерів величезний попит, але хороших дизайнерів катастрофічно не вистачає. Це професія, в якій одних знань мало, тут потрібно вміти відчувати. Відчувати: клієнта, роботу, проект, користувачів …

Міфи про веб-дизайнерів:

 • Дизайнером може стати кожен. Міф реальний, але для цього потрібно гарненько попрацювати. Роки роботи і навчання. Також потрібно буде чимало попрацювати над собою, а головне над своїм мисленням.
 • Дизайн – просто картинка, що не працює. Так думають тільки програмісти, які вважають себе вершиною еволюції людства. Не буду лукавити, коли я займався виключно розробкою, думав так само.)) Багато кодерів вважають, що дизайн – це зло, яке псує їх чудовий код. Хоча все якраз навпаки – веб-дизайнери потрібні для того, щоб прикрити їх говнокод.
 • Веб-дизайнер – восьмирукий супермен. Часто в описі вакансії в переліку вимог до кандидата можна побачити, щось типу цього: Photoshop, Corel, Flash, Sketch, HTML/CSS, JavaScript, PHP, фреймворки… Якщо побачили таке – закриваємо без роздумів. На дворі 2017 рік, кожен повинен займатися своєю справою.
 • Веб-дизайнер має гарно малювати. Навіть і не поруч з реальністю. Я не вмію малювати, ведмідь на руку наступив. От чесно, в дитинстві намагався навчитися, але малювання явно не моє, як і спів. Веб-дизайнер не художник, це перш за все проектувальник інтерфейсу.
 • Дизайнер працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Така думка існує серед клієнтів. Вони чомусь думають, що роботи цієї професії, не їдять і не сплять. Я не помилився, написавши роботи замість людей. У свідомості багатьох замовників чомусь міцно засіла ця думка. Замовник, який читає цю статтю, запам’ятай: дизайнер така ж людина, як і ти!

Що має знати веб-дизайнер?

Ідеальний дизайнер повинен володіти такими навичками:

 • Основи веб-дизайну. Без теорії нікуди. Список та опис книг я опублікую в наступній статті, стежте за новинами. Багато хто чомусь думає, що починати потрібно з вивчення програм, типу Photoshop. Photoshop – це лише інструмент, наявність інструменту не робить з вас майстра. Для початку ознайомтеся з базовою інформацією: про шрифти, елементи і принципи веб-дизайну, почитайте про теорію кольору і про модульні сітки.
 • Основи HTML та CSS. Ви повинні розуміти як верстається сайт. При створенні макету, якщо не хочете, щоб верстальник вас не прокляв, давайте слоям зрозумілі імена та розбивайте на групи. Ви повинні розуміти структуру сайтів – у всіх сайтів є шапка (header), підвал (footer), тіло, меню, можливо сайдбар.
 • Навички спілкування. Найчастіше саме дизайнер веде все спілкування з клієнтом, в цілому корисна навичка.
 • Навички письма. Людина, яка вміє писати – це взагалі знахідка для будь-якого роботодавця. Хто вміє писати, той вміє чітко висловлювати свої думки. Хороший дизайнер створює не просто картинку з текстом “Lorem Ipsum”, а продумує кожне слово і поведінку користувача.
 • Почуття смаку. Не може бути дизайнером, людина зовсім позбавлена почуття смаку.
 • Основи UX (User Expirience). Тема непроста, але необхідна. Список книг буде через кілька днів.
 • Швидкість роботи. Навчіться працювати швидко та ефективно. Найчастіше дизайнер в компанії працює в режимі багатозадачності, одночасно ведучи кілька проектів. Повільний персонаж не потягне таку роботу і буде дратувати себе та всіх навколишніх.
 • Знання програм. Photoshop, Illustrator – я вважаю, що цього достатньо. Є багато різних програм і вивчити їх нескладно та швидко, на початковому етапі досить цих двох. Рівня новачка в фотошопі недостатньо, але і зациклюватися на вивченні всіх можливих функцій не потрібно. Середнього рівня цілком достатньо для веб-дизайнера.

Натхнення та практика.

На початковому етапі завжди існує проблема з практикою та пошуком ідей. Є маса сайтів для дизайнерів, де кращі представники галузі демонструють свої роботи і вони можуть бути хорошим джерелом натхнення. На початковому етапі можете просто пробувати перемалювати те, що бачите – відточите навички роботи з програмою. Я ні в якому разі не закликаю до крадіжок, виключно для практики!

https://dribbble.comhttps://themeforest.nethttps://www.awwwards.comhttps://www.behance.net – сайти для натхнення. Рекомендую щодня виділяти 30-40 хвилин на перегляд новинок, так ви завжди будете в тренді.

Влаштуйтеся на роботу. Для початку ви повинні визначитися як ви хочете працювати, фріланс або офісна робота в компанії. Для вдосконалення і зростання рекомендую перші пів року-рік все ж піти працювати в компанію, там і проекти великі і завжди є у кого запитати. Як наберетеся достатньо досвіду і практики можете вирушати в самостійне плавання, якщо є бажання звичайно.

Створіть портфоліо. Будь-якому дизайнеру необхідно портфоліо. Опишіть свої найуспішніші проекти максимально детально, розкажіть про технології і навичках, які застосовували, доповніть зображеннями і посиланнями. Я в своєму так і не описав детально мої проекти, хоча зображення і посилання є. Обов’язково цим займуся найближчим часом, ну чесно…

Заключение

Шлях веб-дизайнера непростий і домогтися успіху, як і в будь-який інший сфері можна лише працьовитістю і завзятістю. Любіть свою справу, вірте в те, чим займаєтеся і ви обов’язково досягнете успіхів!!! Удачі, майбутні колеги.

Search