ТЗ и прототипирование

ТЗ та прототипи

Технічне завдання (ТЗ) та прототипи – найважливіші документи при розробці сайту! ТЗ та прототипи містять в собі вимоги до продукту, а також правила взаємодії користувачів з ним.

ТЗ (Технічне завдання)

ТЗ дозволяє замовнику і виконавцю обговорити і зафіксувати документально всі вимоги до проекту, щоб в процесі розробки ні у кого не виникало питань та нервування. Виконавець одержує документ зі структурою проекту, з чітко визначеними завданнями та термінами. Замовник – страховку на випадок, якщо розробник щось не виконає і буде намагатися довести, що не було такого і він взагалі не в курсі, що за претензії.

У більшості випадків замовник не знає як скласти ТЗ на розробку сайту. Це цілком зрозуміло і нічого страшного в цьому немає – кожен займається тим, чим займається. У будь-який веб-студії є для цього менеджери проектів та інші фахівці, які уважно вислухають замовника і складуть технічне завдання. З великою часткою ймовірності ця послуга буде коштувати грошей, тому що це чималі витрати часу. Допомогти в складанні технічного завдання можуть не тільки веб-студії, а й більшість досвідчених фрілансерів. Звернувшись до мене , будьте впевнені, що отримаєте кваліфіковану допомогу. На етапі складання технічного завдання я уважно проаналізую ваші побажання і запропоную оптимальні рішення.

У грамотно складеному ТЗ міститься маса деталей і дрібних нюансів про майбутній проект.

ТЗ

ТЗ та прототипи – допомога замовнику.

ТЗ – це складний документ, в якому використовується технічна термінологія, зрозуміла тільки технарям. Для того, щоб у замовника не стався “вибух мозку” від побаченого на допомогу приходять прототипи. Прототипування – це створення візуальних зображень сторінок проекту, які дадуть уявлення про структуру сайту, навігацію, розташування і взаємодію іконок, кнопок, заголовків, зображень та відео, тексту і т.д.

Навіщо потрібні прототипи:

  • Не кожна людина може правильно сформулювати свої думки і ТЗ в цьому теж швидше за все не допоможе. Прототипи допоможуть не втратити важливі деталі.
  • Якщо на етапі створення проекту (дизайн, верстка і далі) клієнт захоче внести суттєві правки – це призведе до значних витрат! Якщо ж правки буду на етапі створення прототипу – ціна змін буде незначною.
  • Прототип дозволяє провести тестування до етапу розробки.
  • Прототипи дають можливість швидко продемонструвати проект замовнику та узгодити всі нюанси.
  • Прототипи полегшують та скорочують етап створення дизайну.
  • Прототип можна переглянути на будь-якому пристрої та показати замовнику як це працює і для чого це потрібно.

Прототип

На підставі всього вище написаного можна зробити кілька висновків:

  • Для створення серйозного продукту і щоб уникнути непорозумінь між замовниками та виконавцями – необхідно ТЗ! Мета ТЗ – пояснити розробникам яким хоче бачити кінцевий продукт замовник, а також закріпити документально всі нюанси.
  • Для економії часу і відповідно витрат, а також демонстрації замовнику того як буде виглядати продукт – необхідні прототипи!
  • Технічне завдання та прототипи допомагають отримати відповіді на питання, які можуть з’явиться при вивченні одного з них.

Потрібна допомога в складанні ТЗ? Скачайте бриф та відправте мені на пошту, обговоримо ваш проект. Завантажити

Search